نشانه های اوتیسم در کودکان

کودک اوتیسم چگونه است

اختلال اوتیسم زمانی ایجاد می شود که مغز به شکل متفاوتی رشد کند و برای درک و احساس جهان دچار مشکل شود. کودکان اوتیسم ممکن است علائم خفیف، شدید یا متوسطی را داشته باشند. کودکان دارای علائم شدید در تمام کارهای خود به خصوص یادگیری نیاز به کمک زیادی دارند. اما، کودکان اوتیسم با علائم خفیف کمک کمتری احتیاج دارند.

کودکان مبتلا به اوتیسم اغلب ارتباطات خوبی ندارند. برای مثال شما با دیدن لبخند یک نفر تشخیص می دهید که او شاد است. یا عصبانیت افراد را از روی چهره یا تن صدایشان تشخیص می دهید. اما، مبتلایان اوتیسم در درک این احساسات مشکل دارند. و به همین دلیل رفتار هایی غیر قابل انتظار انجام می دهند.

کودکان مبتلا به اوتیسم ممکن است:

در یادگیری معنی واژگان مشکل داشته باشند.یک کار واحد را بارها و بارها تکرار کنند، مثلا گفتن یک لغت .بازوها یا بدن خود را به شکل خاصی حرکت دهند.در تطبیق با تغییرات مشکل داشته باشند. مثلا در امتحان کردن غذاهای جدید، معلم جدید یا جابه جا کردن وسایلشان

موضوع ناراحت کننده ی اصلی این است که کودکان اوتیسم نمی توانند منظور کلمات افراد را به درستی بفهمند. از طرفی نیز قادر نیستند با کلمات درست منظور خود را به دنیا بفهمانند. این موضوع یک بچه را به شدت عصبی و ناراحت می کند.

برخی از مسائل مانند مقاومت در برابر غذاهای جدید برای بسیاری از کودکان وجود دارد اما مبتلایان به اوتیسم مشکلات بیشتر و آزاردهنده ای دارند.

این نکته را در نظر بگیرید که افرادی در دنیا وجود دارند که به خاطر همین بیماری توانایی های خارق العاده در یادگیری یا در انجام کارهای خاص پیدا کرده اند. این افراد خانواده ای داشته اند که هرگز از تربیت آنها خسته نشدند و دست نکشیدند.

منبع : نشانه های اوتیسم در کودکان


/ 0 نظر / 83 بازدید