آیا می دانید فواید زالو درمانی چیست ؟

فواید زالو درمانی چیست


آیا می دانید فواید زالو درمانی چیست؟ در زمان مصر باستان برای مشکلات سیستم عصبی و درمان عفونت ها و نیز درد دندان از زالو استفاده می کردند. جالب اینجاست امروزه در جراحی های پلاستیک و زیبایی و نیز ریز جراحی هایی که نیاز به میکروسکوپ است از زالو استفاده می شود زیرا زالو ها باعث می شوند خون سریع به زخم برسد و جراحت بهبود یابد. در ادامه با فواید زالو درمانی آشنا می شوید.

 

زالو درمانی

زالوهایی که در پزشکی استفاده می شوند سه آرواره و ردیف های کوچک دندان دارند که به وسیله آن ها به درون پوست نفوذ پیدا می کنند و با بزاق دهان شان ضد انعقادهای خون را وارد بدن فرد می کنند. در این مرحله زالو می تواند بین 30 تا 45 دقیقه خون فرد بیمار را بمکد که در حدود 15 میلی لیتر خون می خورد. بهترین زالوهای پزشکی بومی سوئد و مجارستان هستند.

 

از زالو درمانی برای چه بیماری هایی استفاده می شود؟

از این روش در درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می شود از جمله دیابت خصوصا افرادی که نزدیک است قطع عضو شوند و افرادی که بیماری های قلبی دارد و باید جراحی کنند. به علاو از زالو درمانی برای درمان افراد مبتلا به مشکلات انعقاد خون و نیز کسانی که واریس دارند توصیه می شود.

 

جلسات زالو درمانی

زالو ها ابتدا خودشان را به بدن فرد میچسبانند و شروع به مکیدن خون می کنند سپس پروتئین و پیتیدهایی ترشح می کنند که باعث رقیق شدن خون و نیز پیشگیری از لخته شدن خون می شوند. در آخر روی بدن فرد زخم خیلی کوچکی شبیه به عدد هفت روی بدن به جا می گذاردند که خیلی زود برطرف می شود.

 

دیگر فواید زالو درمانی

زالوها باعث افزایش گردش خون و نیز از بین بردن لخته های خونی می شوند از این رو عجیب نیست که برای درمان اختلالات گردش خون و بیماری های قلبی و عروقی از آن ها استفاده می شود. نکته جالب دیگر اینکه امروزه در تولید برخی داروها از بزاق دهان زالو استفاده می شود که معمولا برای بیماری های زیر تجویز می شود:

  • رگ های واریسی
  • مشکلات پوستی
  • التهابات مفصلی
  • بیماری های پوستی
  • بواسیر
  • فشار خون بالا
  • آرتروز

 

درمان بیماری های قلبی

همانطور که گفتیم زالو باعث بهبود جریان خون و نیز کاهش التهاب می گردد از این رو روش درمانی مناسبی برای افرادی که دچار بیماری قلبی هستند محسوب می شود.

 

درمان سرطان

از جایی که بزاق زالو از تجمع پلاکت ها جلوگیری یم کند و آنزیم خاصی دارد می تواند در درمان برخی از سرطان ها به کار رود. البته این روش برای بیمارانی که دچار سرطان خون هستند توصیه نمی شود. تحقیقات نشان می دهد که زالو درمانی می تواند باعث کاهش سرعت رشد سلول های سرطانی شود.

امروزه برای درمان ریزش مو و برخی مشکلات پوستی نیز از این روش استفاده می شود. حال می دانیم که فواید زالو درمانی چیست.

منبع: آیا می دانید فواید زالو درمانی چیست ؟

/ 0 نظر / 40 بازدید